MERAK ETTİKLERİNİZ

Uydu internet fiyatları ADSL ve 3G’ye göre neden daha yüksek?

Uydu üzerinden sağlanan iletişim çözümleri ADSL, fiber ve 3G gibi geleneksel internet bağlantılarına göre daha ileri teknolojilere ihtiyaç duyar. Bu ileri teknolojilerin hem ilk yatırım hem de işletme maliyetleri yüksektir. Örneğin uydu internet hizmeti için kullanılan uydunun sadece yapım maliyeti yaklaşık 500 milyon USD’dir. go2sat, müşterilerine en uygun şartlarda uydu internet hizmeti sunabilmek adına birden fazla uydu operatörü ile birlikte çalışmaktadır.

Uydu internet bağlantısı için hangi donanıma ihtiyaç vardır?

Uydu internet bağlantısı için uydu modem, uydu anteni ve antene monte edilen sinyal alıp göndermeye yarayan LNB benzeri cihaza ihtiyaç vardır. go2sat, kurulum için gerekli olan anten ayağı ve kablo ile birlikte tüm donanım setini sağlamaktadır.

Uydu internet cihazları kiralanabiliyor mu?

Uydu internet bağlantısı için gerekli olan cihazları satın almak istemeyen müşterilerimiz dilerlerse 24 ay taahhütlü go2sat kiralama modelini seçebilirler.

Uydu internet hizmetini nerelerde sağlayabiliyor musunuz?

Bulunduğunuz yer ister şehir merkezi isterse kırsal alan olsun, Türkiye’nin her noktasında go2sat uydu internet hizmeti verilebilmektedir. ADSL’in olmadığı hatta cep telefonunun çekmediği noktalarda müşterilerimiz uydu internet çözümünü özellikle tercih etmektedirler.

Uydu internet hizmetini satın alacağım, ne kadar sürede kurulabiliyor?

go2sat uydu internet hizmetini, satın alındıktan sonraki 3 iş günü içerisinde Türkiye’nin her noktasında kurulum ekiplerimiz aracılığı devreye alıyoruz.

Uydu internet bağlantılarında gecikme süresi ne kadardır?

Paket gecikmesi, sinyalin uydu internet modeminden uydu yoluyla yer istasyonuna varış zamanını gösterir, yaklaşık 250 ms civarındadır. Bu gecikme uyduların Ekvatorun 36.000 km. üzerinde konumlandırılmış olmasından dolayıdır.

ADSL’de çalıştırabildiğim her uygulamayı uydu üzerinden de çalıştırabilir miyim?

Uydu haberleşmesinin doğası gereği paketlerin bir noktadan diğer noktaya ulaşması yaklaşık 250 ms. zaman alır. Bu gecikme karasal hatlarda çok daha düşüktür. Bu gecikme faktörü dışında uygulamaların çalıştırılması açısından uydu bağlantılarının karasal bağlantılara göre bir farkı yoktur. VoIP, video konferans gibi uygulamaların tamamı go2sat uydu intrernet bağlantısı üzerinden problemsiz olarak çalışabilmektedir.