Uydu internet Kullanım Alanları

İnşaat Firmaları

İnşaat firmaları özellikle şehir merkezinden uzak noktalardaki şantiyelerinde iletişim ile ilgili pek çok sıkıntı ile karşılaşırlar. Şantiyenin operasyonel ihtiyaçlarının karşılanmasında ve çalışanların firma merkezi ile olan haberleşmesinin sağlanmasında şantiye-merkez bağlantısı ve internet erişimi büyük rol oynar. Genelikle şehir dışından uzak noktalardaki şantiye bölgelerinde ADSL, fiber gibi karasal internet bağlantı imkanı ya yoktur ya da hizmet kalitesi çok düşüktür. go2sat uydudan internet çözümleri ile inşaat sektöründeki firmaların bağlantı sorununu ortadan kaldırıyor. Türkiye’nin her noktasına çok kısa sürede kolaylıkla kurulabilen uydu internet hizmeti ile go2sat inşaat sektörünün yanında.

Petrol/Gaz Arama Firmaları

Petrol ve gaz sektöründeki çalışanlar dünyanın en sert, en uzak ve en zorlu ortamlarında çalışır. Teknisyenler, mühendisler ve genel personel kritik uygulamalar için kesintisiz ve güvenli iletişime ihtiyaç duyarlar. Aynı zamanda kendi konumları ne olursa olsun, aileleriyle birlikte uygun bir şekilde düzenli olarak iletişim kurmaları gerekir. Personel için internet bağlantısının kullanılabilir olması, çalışanı tutma ve memnuniyeti açısından önemli bir faktördür. go2sat, ekonomik ve yüksek hızda uydu internet erişimi sayesinde, petrol ve gaz sektöründe şirketlerin internet bağlantı ihtiyaçlarını karşılar.

go2sat uydu internet temel faydaları:

Arama ve üretim için artan bant genişliği ihtiyaçlarına düşük maliyetler.
Düşük sahip olma maliyeti kişisel kullanım sağlar.
Takım iletişimi ve işbirliği sağlar.
Abonelere uydu aracılığıyla doğrudan bağlantı sağlanır.

Afet Yardım Kuruluşları

Afet Yardım Kuruluşları (NGO) için genelde en zor zamanlarda ve hizmet alınamayan yerlerde anlık iletişim gerekir. Herhangi bir afet anında bilgi iletişim yeteneği yaşam ve ölüm meselesi kadar ciddidir. Bu gibi durumlarda, afet ötesinde iletişim çok önemlidir. go2sat NGO ihtiyaçlarını karşılamak için hızlı ve güvenilir uydu internet bağlantısı hizmeti sağlar.

Akaryakıt İstasyonları

Özellikle şehir merkezi dışında yer alan akaryakıt istasyonlarında go2sat uydu internet sıkça kullanılmaktadır. Akaryakıt istasyonlarının , firma merkezi /dolum merkezi gibi noktalarla iletişiminin sürekli olması gerekmektedir. İstasyonlarda go2sat uydu internet ana bağlantı ya da yedek bağlantı olarak tercih edilmektedir.

Bireysel Kullanım

Avrupa ve Amerika’da broadband uydu internet hizmeti bireysel kullanım için oldukça yaygındır. Türkiye’de ise uydu internet hizmeti bireysel olarak daha çok şehir merkezinden uzak villa, çiftlik v.b. yerlerde kullanıldığını görmekteyiz. Özellikle ADSL ve 3G bağlantılarının zayıf olduğu ya da hiç çalışmadığı bu bölgelerde 22Mbps hızına varan go2sat uydu internet hizmeti tercih edilmektedir.